Завдання учням:
Проаналізуйте радянські плакати 1920 - 1930-х рр. та визначте, які аспекти історії СРСР вони відображають.Блог Гринь Олени
Вивчаємо історію
ілюстрації
історичні джерела
Ілюстрації до теми "СРСР у 1920 - 1930-х рр."
Наступна
Карти з всесвітньої історії. 10 клас
Карти з всесвітньої історії. 10 клас
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
7 comments
commentsучням завжди подобається робити завдяння такого типу, адже вони дуже цікаві, і до того ж допомагають краще зрозуміти настрої доби, сприяють запам'ятовуванню фактів!
Reply2. У роботі П Соколова-Скалі «Поезд идёт от ст.Социализм до ст.Коммунизм», яка побачила світ у 1933 році, де Сталіна названо машиністом локомотива революції, на потязі зображено червоний стяг із портретами чотирьох теоретиків марксизму-ленінізму: Маркса, Енгельса, Леніна, Сталіна. Вождя також намальовано у вікні локомотива – тобто не тільки як теоретика, а й як особистість, що може вправно керувати долею держави на практиці.
Reply6. Плакат В. Корабльової «Иди, товарищ, к нам в колхоз!», який був виданий у 1930 році мав велику агітаційну силу. Зображено ідеал радянських селян: засмаглі, сильні, усміхнені, у упевненим поглядом у «світле майбутнє», вони кличуть до своїх лав людей із соціалістичними сподіваннями, які працюватимуть на користь держави. До тих, хто неохоче відгукувався відгукувався на такі «партійні пропозиції», режим негайно вживав більш суворих заходів.
7. Плакат «Идите в коммунистическую партию», створений у 1920 році невідомим художником – це радянський агітаційний плакат із закликом вступати у партію більшовиків. В центрі зображено натовп людей, які йдуть до будівлі комуністичної партії (в лівій частині плакату). Серед натовпу є жінки і чоловіки, одягнені просто, по-робочому. У правому боці плакату зображені представники самодержавства: піп, фабрикант, генерали і інші, які закликають людей до себе в гарну кам’яну будівлю. Останніх з натовпу виштовхують. Ідея плакату досить-таки проста і зрозуміла.
9. Плакат «Смерть мировому империализму» виданий у 1919 році. Автор: Морр (Орлов Дмитро Стахієвич). Він є одним з перших великих різнокольорових агітаційних плакатів, створених після революції. Імперіалізм з’являється перед нами у вигляді дракона, що обвив фабрики і заводи. Люди (в основному, робочі) намагаються виколоти вилами очі дракону. Плакат -заклик до боротьби із імпералізмом.
13. Плакат «Долой кухонное рабство…». Виданий у 1931 році. Автор: Шегаль Гигорій Михайлович. Революція 1917-1920 рр. і прийняття першої Конституції СРСР поклали початок активізації вирішення «жіночих» питань і законодавчому закріпленню рівності між чоловіком і жінкою. Створювався образ «нової радянської жінки» - жінки-трудівниці, жінки-активістки. Відтепер жінка цілком могла опинитися за кермом влади, поступово отримала можливість на здобуття освіти.
16. Плакат «Великий Сталин – светоч коммунизма!» - це радянський плакат часів культу особистості, виданий В.С. Івановим у 1949 році. Мені цей плакат здається досить-таки «парадним». Тут Сталін зображений у маршальській формі (відомо, що він носив її приблизно з 1943 року). До речі, спеціально для Сталіна стоячий комір було замінено на такий, який ми бачимо на плакаті. «Облагородження» подоби вождя тут є дуже помітним – він виглядає молодшим десь на 20-25 років і дещо вищим (за деякими джерелами). Автор у своїй роботі прагне показати велич вождя.
с:
Таня,дуже вичерпні характеристики. Дуже добре, що карантін Ви проводите з користю для навчання.
Reply1) Стаханівський рух за перевиконання планів, що розпочав у Донбасі у ніч на 31 серпня 1935 вибійник шахти «Центральна-Ірміне» Олексій Стаханов, який протягом зміни видобув 102 т вугілля.
Reply2) Курс на побудову комунізму на чолі з комуністичною партією і Сталіним.
5) Розгортання електрифікації.
8) Ліквідація неписемності.
4), 9) Кампанія розкуркулення, ліквідація куркуля як класу
16) Культ особи Сталіна.
дякую за цікаві завдання, приємно з користю провести час.
Reply22. За часів Сталіна переслідувалося збирання людьми навіть загублених колосків на полі. За це можна було поплатитися свободою, чи наіть життям.
Reply21. Після революції в Рядянському Союзі створювались колективні господарства - колгоспи. Вступати в які селян змушували силоміць.
13. За рядянської влади відкриваються різноманітні заклади сфери обслуговування, послугами яких могли користуватися будь які верстви населення.
18. Разом з утворенням колгоспів відбувався процес розкуркулення заможних селян.Якщо вони добровільно не хотіли вступати в колгоспи, здавали реманент і худобу, їх могли висилати до Сибіру і навіть знищувати.
15. З настанням радянської влади розпочався процес боротьби з неграмотністю. створювалися вечірні школи для навчання дорослих.
17. Радянську владу не підтримувало багато капіталістичних країн світую. Влада Рад проголошувала, що зможе протистояти їхнім арміям.
Добре, що за плакатами Ви розумієте історичний контекст.
Reply